RTU Studentu teātris „Spēle”

RTU studentu teātris SPĒLE dibināts 2000.gadā. Sākotnēji to vadīja režisors Mārtiņš Eihe, kā arī aktrise Indra Burkovska. Tomēr aktīvāks posms sākās 2002.gadā, kad par māksliniecisko vadītāju kļuva Romans Grabovskis. Viņa režijā tapa «Mekijs Nazis», «Kaija», «Mandragora», «Rieteklīša uzaušana», «Trīsgrašu opera» un citas izrādes.

2017. gadā teātri vadīt sāka Kristīne Logina, kura sadarbojoties arī ar ilggadējo aktrisi Sanitu Toču, iestudēja pēdējā laika amizanto izrādi «Sapūtnieki». 

Teātris vienmēr ir atzīmējis Dzejas dienas septembrī, kā arī ar dažādiem iestudējumiem aktīvi piedalījies ikgadējās RTU Kultūras centra rīkotajās Latvijas Studentu teātru dienās u.c. festivālos.

No 2019. gada rudens SPĒLES vadītāja ir aktrise un režisore ir Raimonda Vazdika. Kopā tapuši uzvedumi «Gaismas rotas un rotaļas», “Vai Rīga gatava?” un izrāde «Sapnis ziemas naktī», kas 2020.gada Latvijas Sudentu teātru dienas fesivālā ieguva galveno balvu – Āksta cepuri.

2021. gads iezīmē teātra dzīvē jaunu lappusi arī ar dažādu videodarbu veidošanu. 

Studentu teātris vienmēr  ir atvērts jauniem izaicinājumiem un dalībniekiem.  Aktierspēles iemaņas, deja un kustība, priekšnesumu veidošanas māksla un improvizācija ikvienam palīdzēs veidot pārliecinošu personību.

SPĒLES devīze ir «Esam jauni, esam brīvi, mīlam dzīvi». Ar šo «dzīves svinēšanas» sajūtu un jaunām izrādēm teātris vēlas šogad nosvinēt savas pastāvēšanas 20 gadu jubileju. LAI DZĪVO SPĒLE!

Mākslinieciskā vadītāja, režisore: Raimonda Vazdika
+371 29434045
raimonda.vazdika@inbox.lv

Dzirdēt, redzēt, uzzināt: