Jaunais Miltu teātris

Jaunais Miltu teātris ir cilvēku grupa ar mainīgu mājvietu, bet ar iespējami regulārām tikšanās reizēm. Tas aizsākās 2007. gada rudenī, kad pēc Līga Miltas aicinājuma pulcēties pagasta iedzīvotājiem, kuriem ir interese iepazīt sevi un sarunāties ar līdzcilvēkiem teātra valodā, mazliet nedroši satikāmies Ķekavas kultūras nama pagrabā. Tādējādi bija iekustināts kas tāds, kas arvien liek iet un darīt.

Sastāvs, kas pārstāv dažādas paaudzes, ir mainīgs, tomēr saglabājot ilggadīgu kolektīva kodolu. Teātra repertuārā strādāts gan pie klasikas, gan pie mūsdienu dramaturģijas. Kolektīvs radoši attīstās daudzējādās jomās, jo paralēli aktierspēles apguvei, kopīgi iegūtas prasmes arī tehniskos risinājumos – scenogrāfijas elementu izgatavošana, kostīmu šūšana, skaņas un gaismas tehnikas apguve u.c.  Ar savām izrādēm esam centušies sarunāties ar skatītāju gan caur smiekliem, gan asarām, gan dzeju, gan vietējo slengu, būt gan laikmetīgi, gan ievērot tautas tradīcijas. Grupa arvien ir atvērta jaunu tēmu un formu meklējumiem.  

Īsumā par mums mūsu aktrise Diāna saka: ”Teātris ir mans patvērums, mana tehniskā palīdzība, mana kurmja aliņa un reizēm arī mans kājslauķītis.”

Un ja nu kas, ar mums var iepazīties un draudzēties – 

zvanot: 29157336, Līga

rakstot: miltuteatris@gmail.com 

skaujot: Ķekavā, Gaismas ielā 17, pagrabiņā.

apciemojot virtuāli:

  • Ķekavā aizvadīta pirmizrāde Sprīdītis. 100 nacionālās īpatnības

    Ķekavā aizvadīta pirmizrāde Sprīdītis. 100 nacionālās īpatnības

    Vai īsts latvietis zaļumballē spēj nedziedāt līdzi dziesmai “Zemenes”? Kāpēc latvietis nemet ārā savu slinkumu, bet to lāpa? Kāpēc satraukumā latvieša sirds lec pa muti laukā?Latvietī allaž kūsā jautājums “Kas es esmu?”. Kur meklēt nacionālo pašapziņu? Kur tā mājo? Vai celt saulītē savas idealizētās rakstura īpašības vai piesegt tās ar pelēku vadmalas drāniņu? Jaunā Miltu…