Kultūras centra „Iļģuciems” amatierteātris RAMPA

Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” amatierteātris “Rampa” dibināts 1973.gadā, tā ilggadīga vadītāja un režisore ir Ināra Čakste.
Ināras Čakstes dzīves moto: “Kamēr tev ir sapnis, tu dzīvo.”
No aktieriem, kuri kolektīvā ir vairāk kā 30 gadus, ir izaugusi jauna paaudze un tagad uzvedumos piedalās arī viņu bērni. Katru gadu kolektīvam pievienojas arī jauni dalībnieki.
Amatierteātris “Rampa” visus šos gadus iestudē galvenokārt latviešu dramaturgu darbus. Regulāri piedalāmies arī teātra salidojumos un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta organizētajos pasākumos „Rīga spēlē teātri”.
Izrādes spēlējam ne tikai uz skatuves, bet arī brīvdabā. Daudzu gadu garumā kolektīvam ir sadarbība ar Rīgas un Latvijas muzejiem – ar Akuratera muzeju, Jūgendstila muzeju, Brīvdabas muzeju, Braku muzeju, Andreja Upīša muzeju, Ojāra Vācieša muzeju, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, Jāņa Jaunsudrabiņa muzeju un Mencendorfa namu.
“Rampas” aktieri piedalās dažādos video projektos. Pandēmijas laikā radās Mārtiņa Zīverta lugas “Fiksā ideja” ekranizācija, ko atzinīgi novērtēja gan skatītāji, gan žūrija, un šis darbs tika izvirzīts uz reģionālo amatierteātru skati.
2022.gada sākumā “Rampai” radās iespēja sadarboties ar režisori Ligitu Smildziņu. Tā rezultātā radās eksperimentāls darbs – “Starpbrīdis”, kurā aktieri stāsta savus personiskos stāstus.

Kontakti:
Ināra Čakste – +371 29466152
inara-ritums@inbox.lv